O mnie

Aneta Baranowska

Nazywam się Aneta Baranowska.

Jestem prawniczką – chociaż nie do końca typową – i autorką bloga out-law.pl. 

W trakcie studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim angażowałam się w różne inicjatywy szukając swojego miejsca w prawniczym świecie.

Reprezentowałam Polskę na międzynarodowych rundach Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition w Waszyngtonie. Zakochiwałam się w uliczkach Paryża podczas szkoły letniej prawa kontynentalnego na Uniwersytecie Panthéon-Assas. 

W 2018 roku zdałam z wyróżnieniem egzamin zawodowy i zdobyłam tytuł radcy prawnego. Na moje doświadczenie zawodowe składa się współpraca zarówno z kancelariami, jak i działami prawnymi dużych firm. Pracuję po polsku, angielsku i francusku. Uwielbiam kreatywne projekty i dzielenie się wiedzą w formie prowadzonych szkoleń i prezentacji.

Jednak tak naprawdę od samego początku drogi zawodowej regularnie zbaczam z wytyczonej ścieżki – w kierunku fotografii, podróży, a nawet… spełniania ludzkich marzeń o lataniu z hydro-odrzutowym plecakiem, napędzanym sterowanym przeze mnie skuterem wodnym (to nie żart).

Od pewnego czasu pociąga mnie natomiast świat technologii. Prawo i technologia, jak się okazało, stykają się w całkiem fascynujący sposób – i jest to ogromna przestrzeń do eksplorowania.

Mam silną potrzebę uczenia się i próbowania nowych rzeczy. I chyba dlatego nigdzie nie mogę przynależeć w stu procentach. W kwietniu 2022 roku znowu powiedziałam sobie „sprawdzam” i tak powstał blog OUT- LAW. Traktuję go jako nową przestrzeń poszukiwań – do pewnego stopnia eksperymentalną. Lubię dzielić się tym, czego się nauczyłam, co wiem i co odczuwam. Dlatego wierzę, że to nie będzie przestrzeń tylko dla mnie. 

Cookies

Blog korzysta z niezbędnych plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajduje się w Polityce Prywatności.